KONST / Litografier / Litografi 13272070
nr 1327 2070
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, (gm Märta Hallström), daterad. Signerad, numrerad 82/200, Skrivbord. Motivet: 44x54 cm
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:40:11
18/5 19:35:11
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström